Etsi Tuotteet

Etsi Valmistajat

Etsi Kestävät ratkaisut

Efcon-Kustomoidut-naytteenottimet_1

Efcon Kustomoidut näytteenottimet

EFCON Water toimittaa erityisiä ”järjestelmärasioita”, jotka voidaan liittää vakiomallisiin Efconomy- ja/tai EFCON Industrial -näytteenotto­kaappeihin. Näihin järjestelmärasioihin voidaan asentaa eri halkaisijoilla olevia putkia (PE, PVC tai ruostumaton teräs), joihin liitetään EMF-virtausmittari, linjanäytteenotin ja mittauslaitteet.
 
Putkistot voidaan mukauttaa virtausmittaukseen, huoltoon ja sisäänrakennetun virtausmittarin kalibrointiin. Sisäänrakennetulla pumppuohjaimella voidaan ohjata 2” ja 3” vortex-pumppujamme, jolloin saadaan aikaan paineellinen linja kaivosta. Ilmakompressori mahdollistaa linjanäytteenottimen käytön paikan päällä.
 
EFCONin paketissa on lisäksi itsestään tyhjentyvät ja puhdistuvat keräysastiat, joten 24 tunnin kokoomanäyte on aina saatavilla, ilman että astioita tarvitsee tyhjentää ja puhdistaa.

Ota yhteyttä lisätietoja varten:

Tatu Lastikka
Tatu Lastikka
Ratkaisumyyntipäällikkö

Näytteenotto jätevedestä.

  • Korkealaatuiset jätevesinäytteenottimet
  • Suunniteltu mahdollisimman vähillä herkällä osilla
  • Laaja valikoima näytteenottoperiaatteita standardien EN 16479, EN ISO 5667 ja NEN 6600-1 mukaisesti
  • Patentoitu, erittäin kestävä, kemikaaleja kestävä ja vakaa lämpömuovikotelo
  • Erinomainen jäähdytyskyky (2–5 °C) standardien EN 16479, EN ISO 5667-3 ja NEN 6600-1 mukaisesti
  • Erityisesti rakennettu vaativiin olosuhteisiin (4 vuoden kotelotakuu)
  • Käytössä 24 VDC vakiokomponentit turvalliseen käyttöön ja helppoon maailmanlaajuiseen huoltotukeen